parallax background

درباره کی دخت

مدرسه کی دخت

شوگر آرت شاخه ای از هنر است که در سال های اخیر هنرمندان بسیاری را در سراسر جهان به خلق آثاری با ارزش های هنری به سزا جذب کرده است. آثار این هنرمندان با نمونه های غیرخوراکی تفاوت چندانی ندارند.


مجسمه سازان و نقاشان زیادی در سال های اخیر به این رشته هنری پیوسته اند. هنر خوراکی یا همان شوگر آرت شاخه های مختلفی دارد. از ساخت مجسمه های خوراکی از قبیل تاپر و مجسمه های نیم تنه گرفته تا ساخت بیسکویت دکوراتیو و گل های خوراکی که از نمونه های واقعی قابل تشخیص نیستند. نقاشی روی کیک و محصولات خوراکی از زیرشاخه های این هنر بشمار می آید. بسیاری از رشته های دیگر شوگر آرت از هنر محض سرچشمه می گیرند.
من بر این باورم که کمبود محیطی برای رسیدگی و انتقال تجربیات هنری در زمینه شوگر آرت و چگونگی خلق آثار هنری خوراکی در کشورم حس می شود. هر هنرجو در مسیر خود اگر تحصیلات مرتبط هنری نداشته باشد، نمی تواند از ابتدا به جست و جوی مبانی هنر در این زمینه و مطالعه آنها بپردازد، چرا که این تحقیق و تفحص می تواند سال ها به طول انجامد. به شخصه در سال هایی که مشغول تحصیل و تجربه در این زمینه ها بودم و دغدغه خلق آثار هنری داشتم، تجربیات گرانبهایی به دست آورم که امیدوارم بتوانم در این مدرسه آنها را با دیگران به اشتراک بگذارم. همچنین دوستانی که امکان شرکت در آموزش حضوری را ندارند، از این مباحث بی بهره نخواهند بود. بیشترین تمرکز و هدفم در ابتدا این است که هنرجویان مدرسه کی دخت را از بندهایی که با دیدن آثار موجود در این عرصه، بدون توجه به مبانی مهم هنری تولید می شوند، رها سازم و بتوانم زیر ساخت هایی از ابتدا متعهد به اصول و قوانین رنگ شناسی و طراحی برایشان فراهم کنم، بالاخص برای دوستانی که با تا بحال از این منظر به این حرفه ننگریسته اند

.
 
اهداف مدرسه
از مهمترین اهداف مدرسه شوگرآرت کی دخت ساخت آثاریست که تماما دست ساز بوده و با قاب ها و ابزار متداول موجود در بازار نباشد تا شما بتوانید محصول منحصر به فرد خود را به بازار و عرصه جهانی ارائه دهید.
همیشه در دسترس
با پاسخ گویی سریع، جوابگو سوالات شما هستیم تا دوره ها را بدون هیچ مشکلی یاد بگیرید.
همراه شما در همه جا
با استفاده از وب سایت کی دخت، همیشه و همه جا از آموزش های ما بهره مند شوید.
سارا یوسفی

مدرس و طراح برتر در سطح جهان


زندگی کاری و افتخارات سارا یوسفی از زبان خودش:


من سارا یوسفی هستم شوگرآرتیست.
از سال 1394 کارم را با کوکی آغاز کردم. در ابتدا روی انواع سطوح کوکی، که در جهان متداول بود، نقاشی می‌کشیدم. مدت زیادی طول نکشید که توانستم توجه بزرگ‌ترین مسابقه جهانی را به خود جلب کنم. در سال 2018 به‌عنوان یکی از چهار فینالیست جهان در کیک مستر لندن (London Cake Masters 2018) در رشته کوکی برگزیده شدم و در همان سال رتبه 4 کشوری را به دست آوردم. در مسابقه بین‌المللی مستر آف کیک استانبول (Istanbul Master of cake) نیز مقام اول رشته کوکی، مدال نقره در باست کیک و مدال برنز در بخش مینیاتور را کسب کردم. همچنین در سال 2018 از طرف صفحه گلوبال شوگر آرت منتخب سال شدم.
از سال 96 برگزاری کارگاه‌های آموزشی‌ حضورى را شروع کردم و به‌تدریج تمامى شاخه‌های آموزشی این رشته را پوشش دادم. تقاضا برای کلاس‌های آنلاین از شهرهای مختلف و حتی خارج از کشور منجر به این تصمیم شد که امروز با آموزش‌هاى آنلاین در مدرسه هنری شوگر آرتِ کی‌دخت در خدمت همه‌ى دوستان در همه جاى ايران و جهان باشم.

جا نمونید

از آخرین و جدیدترین های مدرسه
مطلع شوید

    حساب کاربری
    سوالی دارید؟
    مکالمه را شروع کنید
    سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
    ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم